Pracujete s občianskymi či znevýhodnenými komunitami? Chcete získať nové skúsenosti, vedomosti a zručnosti z občianskych a aktivistických organizácií v USA?

Ponúkame tak nové kolo výzvy na 6 týždňovú stáž v Spojených štátoch, čo je skvelou šancou rozšíriť našu alumni rodinu o ďalších úžasných a akčných mladých Slovákov a Slovenky.

Professional Fellows program je obojstrannou výmenou, ktorej sa zúčastní 28 ľudí z piatich vybraných európskych krajín (Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a Albánsko) a 14 mentorov, či mentoriek zo Spojených štátov. Jeho cieľom je najmä priniesť pozitívnu zmenu do svojich komunít naprieč Európou.

Program je zameraný na profesionálny rozvoj, výmenu skúsenosti a podporu vzájomného porozumenia, vrátane šesť týždňovej, plne hradenej stáže v Spojených štátoch, ktorá bude cieliť na aktívne občianstvo, komunitné organizovanie a prácu s vylúčenými, rurálnymi a znevýhodnenými komunitami.

Pozývame vás tak na prihlásenie sa, alebo na zdieľanie tejto výzvy so svojimi priateľmi/priateľkami, kolegami/kolegyňami a dobrovoľníkmi/dobrovoľníčkami, ktorých by mohla táto jedinečná príležitosť výmenného programu osloviť. Budeme radi, ak túto výzvu budete šíriť ďalej medzi svojimi partnerskými organizáciami, alebo nám sami pošlete kontakty na iné organizácie alebo jednotlivcov.

My vám 2. marca 2022 o 18:00 v našom online Info session pútavou formou predstavíme to, čo môžu vďaka programu získať a zažiť.

Pre registráciu a získanie linku na náš Info session ZOOM o tejto príležitosti, prosím, kliknite na odkaz nižšie, uveďte svoj kontakt a my vám pred udalosťou e-mailom pošleme potrebný ZOOM link:

https://bit.ly/March2InfoSession

 

Ak by ste tento termín nestihli, nasledujúce ZOOM Info sessions sa uskutočnia ešte:

 

7.marca o 18.00

https://bit.ly/March7InfoSess

 

a 15. marca o 18:00.

https://bit.ly/March15InfoSess

 

Výzvu o novom kole programu Professional Fellows spolu s registráciou, ktorá bude vašim predbežným prejavom záujmu o túto stáž, nájdete na tomto odkaze:

GLC-Teach Democracy 2 | Open Application for European Participation in the “EMPOWERING CITIZEN-LED DEMOCRACY” PROFESSIONAL FELLOWS PROGRAM

 

My, v Centre komunitného organizovania, ktoré je slovenským koordinátorom tohto výmenného programu, sa tešíme na vašu účasť či prípadné otázky.