Vážené panie učiteľky, Vážení páni učitelia, Vážení rodičia.

 

Posledné mesiace sme všetci zažívali svoje vlastné spoločenské, ako aj súkromné výzvy – obmedzenie rodinných kontaktov s našimi staršími členmi rodín, častá práca z domu, rýchle učenie sa novým technológiám, zároveň aj dlhodobé zatvorenie škôl a menežovanie času venovaného práci a rodine v obmedzenom priestore.

Svojou výzvou si prešli aj naše deti a vaši žiaci. Museli sa prispôsobiť novým podmienkam učenia sa z domu, viac zotrvať doma aj napriek peknému jarnému počasiu, či nemožnosť sa osobne stretnúť so svojimi spolužiakmi.

Všetci sme teda svojim spôsobom hrdinovia, ktorí sa pasovali a stále ešte pasujú s náhlou situáciou najlepšie, ako sme vedeli.

Preto by sme svojou výzvou, ktorej názov v sebe nosí aj trochu nadsázky: „ Moje prázdniny s“koro“ doma“, chceli dať našim deťom možnosť vyjadriť to, ako túto dobu prežívali, čo robili, aby zostali v bezpečí a cítili sa dobre, čo si uvedomili, čo im chýbalo najviac alebo akým spôsobom zostávali v kontakte so svojimi spolužiakmi, kamarátmi a starými rodičmi.

Samozrejme, uzda kreativity je úplne voľná a tak sa naše deti môžu vyjadriť či už krátkym videom, tak aj kresbou, komixom, foto kolážou,  prezentáciou, básňou či vlastnou piesňou. Čím originálnejší spôsob, tým väčšia šanca, že získajú jeden z troch nových tabletov, ktoré sú hlavnými cenami našej slovenskej výzvy.

Pošlite nám svoj príbeh ako odkaz alebo súbor a uveďte svoje meno a názov svojej školy do 20. júna 2020 na adresu miroslav@cko.sk

Vyhlásenie víťazov našej výzvy sa uskutoční v septembri 2020, na začiatku školského roka 20/21 a víťazov bude určovať odborná porota.

Tešíme sa na všetky detské / žiacke práce.

Tie budú nakoniec zverejnené aj na webových stránkach projektu MYS (Me & Your Stories),spolu s ostatnými výtvormi z partnerských krajín  – Nemecka, Rakúska, Veľkej Británie, Rumunska a Slovenska.

Partnerom medzinárodného projektu MYS je tak aj Centrum komunitného organizovania (CKO) a je podporený z programu Erasmus+.