Zuzana Szabóová je koordinátorkou vzdelávacieho programu Školy za demokraciu. Vyštudovala medzinárodné vzťahy na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Počas svojich štúdií sa zameriavala predovšetkým na prepojenie masmédií a politiky, ako aj na metódy politického marketingu – teda témy, ktoré sú veľmi významnými faktormi v procese nárastu pravicového extrémizmu a populizmu na Slovensku a v svete. Už počas štúdií sa venovala aktivitám neformálneho vzdelávania, a to najmä v projektoch Amnesty International. Má rozsiahle skúsenosti v oblasti organizácie živých knižníc a používania metód nemeckej organizácie Cultures Interactive, je aj certifikovanou trénerkou Cultures Interactive. Od roku 2018 je podpredsedníčkou Správnej rady Amnesty International Slovensko. Spolu s ďalšími milovníkmi a milovníčkami kníh obnovila kníhkupectvo Artforum a prekladá knihy pre vydavateľstvo Literárna bašta.
Martina Bolečeková vyštudovala odbor Medzinárodné vzťahy a diplomacia na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde v súčasnosti pôsobí ako odborná asistentka. V rámci svojho pedagogického a vedecko výskumného pôsobenia sa zameriava najmä na problematiku medzinárodnej migrácie, ľudské práva a rozvoj a je autorkou viacerých odborných a vedeckých publikácií. Spoluorganizovala niekoľko ročníkov ľudskoprávneho podujatia Human Forum, vrátane organizácie ľudskoprávneho kvízu pre stredné školy zapojené do programu Školy za demokraciu. Zúčastnila sa tiež viacerých projektov zameraných na podporu rozvojového vzdelávania na vysokých školách.
Miroslav Ragač v súčasnosti pracuje ako komunitný organizátor v Centre komunitného organizovania. Ako vyštudovaný sociálny pracovník sa dlhodobo venuje práci s ľuďmi v rôznych životných situáciách. Jeho skúsenosti obsahujú prácu so seniormi a seniorkami, s ľuďmi s mentálnym a fyzickým postihnutím, ako aj s ľuďmi bez domova. Počas jeho päťročného pôsobenia v anglickom meste Peterborough pracoval v Peterborough HIV Support Services (PHSS) ako terénny a podporný pracovník, ktorý sa najprv venoval osvete v rámci prevencie HIV a AIDS na základných a stredných školách a neskôr pracoval priamo s komunitami, ktoré čelili stigmatizácii, ktorá sa k tomuto ochoreniu viažu. Po návrate na Slovensko sa venoval ako komunitnému organizovaniu (aktivizácii občanov pri presadzovaní si vlastných práv a záujmov) a neskôr, viac ako 9 rokov, pracoval pre Medzinárodnú organizáciu pre migráciu (IOM), kde sa dlhodobo venoval integrácii cudzincov a cudziniek na Slovensku.
Andrea Nina Gašparovičová sa profesijne venuje príprave analyticko-strategických dokumentov na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja. Vyštudovala medzinárodné vzťahy a politológiu na Birminghamskej univerzite v Spojenom kráľovstve, kde sa venovala predovšetkým témam rozvoja spoločensky a ekonomicky zaostávajúcich krajín nielen tretieho sveta. Od roku 2010 je členkou Slovenskej debatnej asociácie, kde sa aktívne podieľala na šírení neformálneho vzdelávania ku kritickému mysleniu prostredníctvom akademickej debaty. Má skúsenosti s mentoringom sociálne znevýhodnených detí z marginalizovaných rómskych komunít, rozumie rusínsky a je vášnivou zberateľkou spoločenských hier.
Rado Sloboda je riaditeľ Amnesty International Slovensko. Okrem toho je spoluvlastníkom kníhkupectva Artforum v Banskej Bystrici a podieľa sa na činnosti Literárnej bašty. Od roku 2014 je externým konzultantom Centra komunitného organizovania a platformy Nie v našom meste. Predtým pôsobil na rôznych pozíciách v CKO, Sokratovom inštitúte, Záhrade – CNK, Quo Vadis, Bábkovom divadle na Rázcestí a ďalších, zväčša neziskových organizáciách. Vo voľnom čase číta, pije kávu a občas moderuje verejné diskusie.
Alexandra Demetrianová vyštudovala žurnalistiku a masmédiá v Bratislave a pracovala vo viacerých slovenských médiách, kým zakotvila ako zahraničiarka v spravodajstve Slovenského rozhlasu. Po štúdiách sa vydala do Juhovýchodnej Ázie, odkiaľ pôsobila ako spravodajkyňa Rádia Slovensko. Počas siedmich rokov v tomto dynamickom regióne sa venovala najmä udržateľnému rozvoju a prieniku medzi ľudskými právami a životným prostredím, a pravidelne prinášala aktuality z politického a spoločenského vývoja v Thajsku, Barme, Kambodži, Laose či Vietname. V Bangkoku vyštudovala medzinárodné vzťahy na Thammasat University a v rámci štúdií sa podieľala na výskumných projektoch či tvorbe ľudskoprávnych osnov. Zápas o ľudské práva a udržateľné životné prostredie v Juhovýchodnej Ázii Alexandru motivovali posunúť sa do vzdelávania a aktivizmu a naplno sa tak podieľať na zmene, ktorú si pre svet želá. V ľudských právach sa Alexandra zaujíma o práva žien a menšín – LGBTI, pôvodných obyvateľov a obyvateliek či Rómov a Rómiek na Slovensku – ale aj práva pracujúcich (nielen) v textilnom priemysle. Vo voľnom čase sa venuje aktivizmu za práva zvierat a vegánstvu ako udržateľnému spôsobu života a nástroja v boji proti klimatickým zmenám.
Olívia Strelková vyštudovala právo a po ukončení štúdia začala pracovať v neziskovom sektore. V rámci práce pre občianske združenie Odyseus 2 roky koordinovala projekt zameraný na ohrozené skupiny obyvateľstva a venovala sa aj terénnej práci a neformálnemu vzdelávaniu. Zároveň pôsobila aj v mediálnej oblasti a takmer 5 rokov pracovala pre RTVS ako asistentka editorov a editoriek spravodajstva, pričom sa priamo podieľala na príprave a výrobe reportáží. Popri práci absolvovala dobrovoľnícku stáž v Rwande, v rámci ktorej spolupracovala na rozvoji školstva a zdravotníctva rwandského vidieka. Svoje skúsenosti z médií a oblasti ľudských práv sa rozhodla priniesť na Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, kde pracovala 1,5 roka ako mediálna poradkyňa. Tu sa mala možnosť podieľať na viacerých úspešných projektoch, zameraných na zlepšovanie životných podmienok rómskej minority na Slovensku. Od leta 2020 pracuje pre Amnesty International Slovensko ako koordinátorka individuálnych prípadov, vzdelávania a médií.